biografia

  dyskografia

  na płytach DVD

  nagrody i nominacje

  archiwum

 

 


 

 

MUZYCZNA UWODZICIELKA

Reprezentuje zupełnie inny świat. Świat Brightman to miejsce, gdzie opera, pop i Broadway żyją w harmonii, gdzie konfetti, ludzie i wysokie tony mogą latać w powietrzu z łatwością, i to jest miejsce, gdzie tiarę można nosić z metalicznym połyskiem bez krzty wstydu. Jest prawdziwą muzyczną uwodzicielką wodząc na pokuszenie od tematów Pucciniego, tonów  Queen i Procol Harum do klimatów muzyki arabskiej i tańca w czystym rock spektaklu.

 Wszystko w Sarah Brightman jest wielowymiarowe. Jej zamiłowanie do utrwalania gatunków muzycznych. Jej wieloaspektowy głos. Jej kontrastowe i dynamiczne zmiany w życiu poza artystycznym. Czy to jednak coś dziwnego, że życie i kariera tej artystki multi-platynowej jest barwna i intrygująca?

Jest czymś tak niespotykanym w świecie artystycznym, że stanowi coś w rodzaju anomalii w słynnych musicalach i koncertach odbywających po całym świecie, w których biorąc udział dokumentowała, że swój syreni sopran może skalować poczynając od operowej wysokości, przez rock i pop do klasyki, bez żadnych nienaturalności.
Krytyk muzyczny Reno z Gazette-Journal (USA) tak ujął w recenzji z jednego  z koncertów fenomen Sarah Brightman:

"Pod koniec pierwszej połowy "Anytime, Anywhere", kiedy przeszła z bel canto w  sopran, nawet osoby siedzące z tyłu sali poczuły dreszcze. Kontynuując "Nella Fantasia", publiczność była wyciszona i trudno było uwierzyć, że taki anielski dźwięk pochodzi z pełnego ekspresji oddechu kobiety na scenie. Potem nastąpiły kolejne utwory "Stranger in Paradise" oraz "Kismet" i pierwsza połowa zakończyła się kulminacyjnym "Nessun Dorma", a wszystkie wykonania nie pozostawiały wątpliwości co do wagi talentu tej kobiety."

                            

BIOGRAFIA               VIDEOTEKA                  GALERIA                  KONTAKT